ohlášky

POŘAD BOHOSLUŽEB

14. - 21. dubna 2024

Jásejte Bohu, všechny země, opěvujte slávu jeho jména,
vzdejte mu velkolepou chválu. Aleluja.

neděle
14.4.2024

TŘETÍ VELIKONOČNÍ NEDĚLE

Za rodiče Švecovy, Horákovy, Vita a Josefa a d.vč

Za Jana Popelku a rodiče z obou stran

Kladky

Za Růženu a Karla Laštůvkovy, Karla Grulicha, živou a + rodinu Laštůvkovu, Grulichovu a Žouželkovu

pondělí

Kladky

Za + Vojtěcha Koutného, živou a + rodinu

OHLÁŠKY

1. Příští neděli je sbírka na opravy v našich kostelích.

2. Mše sv. se ve Vilémově kvůli opravám v kostele konají nejbližší dny na faře do odvolání.

3. Dnes nebude rovněž kavárna ve Vilémově po mši sv.

4. Během dubna se budou stěhovat na faru mladí manželé Jan a Olga Karáskovi do nově rekonstruovaného bytu na prvním patře fary ve Vilémově. Tento nový byt slouží jako startovací pro mladé manželé z farnosti.

5. Slovo o. arcibiskupa Josefa Nuzíka pro mladé naší arcidiecézi: Milí mladí muži a studenti, v tomto období někteří z Vás, kteří budete letos maturovat nebo jste zjistili, že dosavadní životní cesta Vás nenaplnila, hledáte vysokou školu nebo povolání, na kterém chcete pokračovat v dalším studiu a najít své naplnění. Je mnoho míst, kde můžete najít uplatnění a radost ze své práce. Jistě je mezi nimi také kněžské povolání, ke kterému sice volá Bůh tichým hlasem v srdci, ale pokud na toto volání člověk odpoví, najde radostný pokoj a naplnění. Proto se obracím na Tebe, mladý muži, nezaslechl jsi tento Kristův hlas v srdci také Ty? Nezní i v Tvém srdci Ježíšovo: Pojď za mnou? O kněžském povolání se ve světě kolem nás mluví mnohokrát kriticky a častokrát kněžství nikdo nevyznamenává, spíše je přehlíženo, ale mnozí kněží i věřící by Vám dosvědčili, že kněžství je posláním sice náročným, ale krásným. Náš současný svět i naše společnost potřebuje nové kněze! Děkuji Vám, když se nad mými slovy zamyslíte.

6. Když nemůžete být v kostele nebo preferujete bezhotovostní platbu lze předat dar pro farnost na účet: Bohuslavice: 1500405359/0800, Vilémov: 3800368309/0800, Kladky: 1500400339/0800.

7. Společnost, která nám nabízí tyto stránky změnila podmínky od Nového roku. Každý v době krize chce vydělávat více. Zavedla dosti přísně limity dat a počítá do toho i návštěvnost stránek. Tak se může stávat, že tyto stránky nebudou funkční koncem nějakého měsíce. Kdybyste si potřebovali ověřit čas mši svaté nebo jinou informací neváhejte oslovit pana faráře telefonicky, mailem, skrze WhatsApp či Messenger. Není to žádný problém.