dožínky

Srdečně zveme na naše farní dožínky.

V neděli 22. září během farních bohoslužeb ve všech kostelích budeme děkovat Bohu za letošní úrodu, za všechny dary země, kterými letos obdarovala nás příroda a tím samým i Bůh. Jsme vděční, že žijeme v době, kdy není hlad a víme, že je potřeba si vařit každé práce, zvláště, kterou od generaci konali naši předkové na naší rodné zemi zde na Moravě.

Vybízím všechny, abyste na mši sv. 22. září, během které budeme děkovat za letošní úrodu přinesli v košíčku nebo jiným způsobem vzorek plodin, které pěstujete na zahrádkách a polích. Během obětního průvodu přineste je k oltáři. Po mši sv. všechny tyto plodiny požehnám a skrze ně všemu, co se na naších polích v letošním roce urodilo. Budeme prosit zároveň o další požehnání do dalšího roku, za příhodné počasí a ochranu od přírodních katastrof!

o. Paweł Zaczyk, farář