první svaté přijímání

Příprava na 1. svaté přijímání

Příprava na první svaté přijímání se koná obvykle během hodiny náboženství v rámci výuky ve školách nebo na faře. Týká se obvykle žáků 3. třídy, ale někdy se kvůli menšímu počtu děti skupiny spojují, proto jsou tam starší nebo i mladší děti. K prvnímu svatému přijímání můžou se přihlásit také dospívající nebo dospělí, kteří nikdy nebyli k této svátosti připravení, ale přijali svátost křtu.

Příprava na první svaté přijímání v letošním školním roce 2021/2022 se koná ve školách ve Hvozdě a ve Vilémově. Samotná slavnost se koná:

dne 15.5.2022 pro děti ze školy ve Hvozdě za farnost Bohuslavice u Konice a Kladky v kostele v Kladkách při mši sv. v 11 hod.

dne 29.5.2022 pro děti ze školy ve Vilémově za farnost Vilémov u Litovle (budou děti, které oblastně patří i do farnosti Cholina) v kostele ve Vilémově při mši sv. v 9.30 hod.